vstup do mereni objednavka
  
 
   

Teplotní senzor Kaden D10

Základní informace:

     Měření spotřeby tepla poměrovým způsobem dle teplotních sensorů tzv. "Denostupňovou metodou" získává stále větší podporu napříč laickou i odbornou veřejností. Obecně jde o jednoduchý princip, který automaticky zohledňuje nevýhodnou polohu bytu. Zjednodušeně lze tvrdit, že každý uživatel platí přesně podle toho, jakou udržuje v bytě teplotu a to bez ohledu na to, kudy se do bytu teplo dostane (z radiátoru, stěnou od souseda atp.). Kdo udržuje nižší teplotu, platí méně než ten, kdo si dopřává teplíčka. Tuto jednoduchou a spravedlivou metodu měření lze ale použít pouze v případě, je-li instalováno sofistikované zařízení, které dokáže kontinuálně měřit teplotu ve všech bytových jednotkách a venkovní teplotu a tyto náměry pravidelně zapisovat a ukládat. Proto jsme rádi, že tuzemský výrobce Kaden přišel na trh s inteligentním teplotním sensorem, který jen těžko hledá konkurenci.

     Teplotní senzory Kaden D10 byly uvedeny na trh 1.12.2015 a slouží především pro rozúčtování nákladů na tepelnou energii mezi jednotlivé jednotky bytových či kancelářských budov. Mechanická konstrukce vychází z osvědčených indikátorů topných nákladů Kaden C-10W. Vestavěná elektronika disponuje velmi přesným kalibrovaným teploměrem. Měření teploty je prováděno 8 x za hodinu a následně je elektronikou teplotního sensoru vypočítán teplotní průměr za předchozí hodinu. Díky této funkci je zajištěno přesnější měření průměrné teploty než nabízí mnohé konkurenční výrobky (většina konkurenčních výrobků totiž měří teplotu pouze 2 - 4 krát za hodinu). Vypočítaný teplotní průměr je pak jedenkrát za hodinu vysílán pomocí protokolu wireles m-bus. Pomocí technologie Online odečtu se náměry kontinuálně přenáší na vzdálený server, kde jsou náměry ukládány pro použití při výpočtu specializovaným rozúčtovacím programem. 

Ovládání:

     Teplotní sensor Kaden D10 nevyžaduje ze strany uživatele bytu žádnou součinost pro svou funkci, funguje zcela automaticky. Teplotní senzor Kaden D10 je vybaven LCD displejem na přední části. Po stisku tlačítka na přední straně vedle teploměru je na několik sekund zobrazena průměrná teplota místnosti za předcházející hodinu.

Životnost:

     Teplotní senzor Kaden je vybaven baterií na 8 let provozu. Díky tomu je použití teplotních sensorů Kaden D10 i ekonomicky výhodné.

Ochrana proti ovlivnění:

     Teplotní sensory Kaden D10 jsou vybaveny ochranou proti neoprávněné manipulaci (mechanická i elektronická plomba). Při porušení elektronické plomby je tento stav indikován při nejbližším hodinovém odečtu jako ovlivnění měřidla. Rozúčtovatel pak může upravit rozúčtování dle vyhlášky.

Montáž:

     Teplotní sensory Kaden D10 se obvykle montují na stěnu protilehlou oknu do výšky cca 30 cm pod strop. Výška všech teplotních sensorů v rámci objektu musí být stejná, tak aby náměry byly porovnatelné.

 Náhled aplikace Měření online v objektu s teplotními sensory Kaden D-10

resized Online TS 700

 

 Doplňky:

     Nezbytným doplňkem teplotních sensorů Kaden D10 jsou dva systémové teploměry - Kaden D14 a Kaden D15. Venkovní systémový teploměr snímá venkovní teplotu na severní straně objektu, vnitřní systémový teploměr snímá teplotu topného media na vstupu do objektu. Venkovní teploměr se podílí na výpočtu nákladů na teplo, vnitřní pak detekuje začátek a konec topné sezóny.

     Vnitřní teploměr D14 lze použít například i ke kontinuálnímu měření teploty TUV. Lehce pak zjistíte výkyvy v kvalitě dodávky TUV nebo lépe zaregulujete rozvod TUV v domě. Díky měření TUV a následné regulaci lze zajistit dodávku stejně teplé TUV do všech bytů v rámci objektu.

Naše doporučení:

     Systém měření s teplotními sensory se používá vždy výhradně se systémem pro Online měření (technologie kontinuálního přenosu náměrů z objektu do datového úložiště naší společnosti). Z tohoto titulu je velmi výhodné doplnit systém měření tepla pomocí teplotních sensorů i dalšími kompatibilními měřidly (například bytové vodoměry Kaden S06x, kontrolní vodoměry pro kontrolu vodárenských vodoměrů Kamstrup Flow IQ 3100, kompatibilní elektroměry nebo plynoměry ...). 

 

Počasí Praha

   Radar bouřky

Aktuální čas

Kdo má dnes svátek

Akce dne

  • Měřte ONLINE !!!

    Být Online je moderní. A do budoucna nezbytné. Téměř všichni online nakupujeme, naše děti hrají online hry a my dospělí vystavujeme fotky z dovolené...

  • Kontrolujte vodoměr !!!

    Doporučujeme kontrolovat náměry fakturačních vodoměrů. Nabízíme kontrolní ultrazvukové vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100. Rozdíl Vás může překvapit!

  • Ultra přesný vodoměr

    Kamstrup Multical 21 je moderní měřidlo ultrazvukové konstrukce. Tento vodoměr ve všech ohledech předčí "mokroběžnou" konkurenci.  

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 55 hostů a žádný člen