vstup do mereni objednavka
  
 
   

Kaden Online - řešení pro každého

KADEN – VODOMĚRY, s. r. o.        

 přesné online měření spotřeby vody a tepla pro každého 


 

     Česká firma Kaden je tradičním a prakticky jedniným skutečným výrobcem vodoměrů v České republice. Patří také k inovátorům a do svých výrobků včleňuje moderní technologie. V současnosti vyrábí kvalitní měřidla určená pro online přenos dat pomocí standardizovaného protokolu Wireles M-Bus.

     Při spojení s online technologií přenosu naší společnosti dokážeme s výrobky Kaden realizovat měření vody a tepla ve více než 90 % bytových domů v České republice. Výrobky Kaden jsou vhodné především pro bytová družstva a SVJ. Samozřejmostí je, že se výrobky Kaden dají připojovat k online technologii postupně. Když například do objektu instalujete nově systém měření tepla pomocí teploních sensorů Kaden D10, můžete při následné výměně vodoměrů (která Vás čeká třeba za dva roky) vyměnit vodoměry za typ Kaden S060 či Kaden S065 a bez jakýchkoliv problémů je integrovat do online systému odečtu dat.

 Základní náhled na systém Měření online

prehled 3 700

 

     Systém pro online odečet dat Vám kromě kontinuálního pořizování náměrů přináší mnoho dalších výhod. Jednou z nich je například hlídání průtoku vody ve spojení s vodoměry Kaden S060 nebo Kaden S065. Systém je schopen rozpoznat podezřelé náměry a informovat o nich správce objektu nebo uživatele jednotek. Typickým příkladem jsou informace o podezření na protékající WC nebo pojistný ventil bojleru. Včasnou identifikací výše uvedených problémů dochází k významným úsporám ve spotřebě vody.

     Další neméně důležitou funkcí systému pro online odečet je stálá kontrola funkčnosti všech instalovaných měřidel v rámci objektu a okamžitá detekce pokusů o ovlivnění měřidla ze strany uživatele bytu. 

 Kaden S06x

Vodoměry Kaden S060 a S065 s komunikačním rozhraním R-COM a Wireless M-Bus (pro online odečet)

 

     Pro zákazníky, kteří si vybrali pro měření tepla metodu pomocí ITN (indikátorů topných nákladů) na radiátory je k dispozici dvoučidlový indikátor Kaden C10. Stejně jako vodoměry je vybaven dvojicí komunikačních rozhraní - R-COM pro odečet z chodby domu a Wireless M-Bus pro integraci do online odečtu dat. Součástí systému pro Online odečet dat je i automatizovaný program pro rozúčtování nákladů pomocí ITN Kaden. Tento program umožňuje nastavit polohové koeficinty místností Kr, koeficient světových stran Ks, koeficient topného tělesa Kq a další parametry nezbytné pro rozúčtování nákladů mezi jednotlivé vlastníky jednotek v rámci objektu.

KadenITN C celk 300x153

Indikátor topných nákladů Kaden C-10

 

     Další metodou pro rozdělení nákladů na teplo mezi vlastníky jednotlivých jednotek je použití teplotních sensorů. Tato metoda není zatížena chybami, které vznikají při rozúčtování nákladů dle ITN díky ne zcela ideálním koeficeintům. Polohové a výkonostní koeficienty používané při metodice rozúčtování dle ITN se snaží dosáhnout spravedlivého rozúčtování díky několikanásobným korekcím naměřených "dílků". Výsledek není vždy zcela ideální. V případě použití teplotních sensorů a denostupňové metody se žádné korekční koeficienty nepoužívají (metoda v principu tepelné ztráty jednotlivých místností koriguje automaticky). Podstatné pro rozúčtování je dosažení tepelného komfortu (výše udržované průměrné teploty). V principu uživatel bytu, který v bytě udržuje vyšší teplotu platí více, než uživatel bytu, kterému postačuje nižší dosažená teplota. Metoda měření pomocí teplotních sensorů eliminuje i výsledky chování některých uživatelů (trvale uzavřené netopící radiátory a "krádeže tepla sousedům"). Firma Kaden má v nabídce teplotní sensory Kaden D10, které disponují sofistikovanou elektronikou. Měření teploty probíhá dle nastavení cca 12 x za hodinu a následně je odesílána průměrná hodinová teplota. Z té je pak vypočítána průměrná denní teplota a počet DNS (denostupňů). Pro výpočet nákladů se používají právě DNS.

 

Počasí Praha

   Radar bouřky

Aktuální čas

Kdo má dnes svátek

Akce dne

  • Měřte ONLINE !!!

    Být Online je moderní. A do budoucna nezbytné. Téměř všichni online nakupujeme, naše děti hrají online hry a my dospělí vystavujeme fotky z dovolené...

  • Kontrolujte vodoměr !!!

    Doporučujeme kontrolovat náměry fakturačních vodoměrů. Nabízíme kontrolní ultrazvukové vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100. Rozdíl Vás může překvapit!

  • Ultra přesný vodoměr

    Kamstrup Multical 21 je moderní měřidlo ultrazvukové konstrukce. Tento vodoměr ve všech ohledech předčí "mokroběžnou" konkurenci.  

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 23 hostů a žádný člen