vstup do mereni objednavka
  
 
   

AXIOMA QUALCOSONIC W1

Axioma Qualcosonic W1 - ultrazvukový vodoměr z Litvy (ONLINE READY)

Vodoměr Axioma Qualcosonic W1 je zcela novým produktem litevské společnosti Axioma. Výroba tohoto měřidla započala v roce 2018, nicméně standardní seriová výroba se rozběhla počátkem roku 2019. Jedná se o moderní ultrazvukový vodoměr velmi kompaktních rozměrů určený především pro bytovou výstavbu. Deklarovaná životnost baterie je 16 let za předpokladu standardního nastavení radiové komunikace. Tento typ vodoměru jsme naskladnili na počátku května 2019 a od této chvíle jej nabízíme k prodeji.

 

axioma w1 300aaa                        axioma w1 p2 300aaa

 

 

Vodoměr Axioma Qualcosonic disponuje dvouřádkovým displejem. Na vrchní řádce se zobrazuje kumulovaná spotřeba od počátku měření (velká čísla jsou celé m3 vody, za desetinou čárkou naleznete hodnotu v litrech). V případě aktuálního průtoku vody se v levém horním rohu displeje objeví šipka indikující směr průtoku vody (směr nahoru je správnáý směr proudění vody) a na spodním řádku displeje se zobrazí aktuální hodnota průtoku v m3 za hodinu. Část displeje vlevo od spodního řádku je vyhrazena pro zobrazení informativních symbolů pro indikaci slabé baterie, trvalého průtoku (třeba protékající WC) nebo třeba vypuštěného vodovodního rozvodu.

 

Společnost Axioma vyrábí vodoměry a měřiče tepla, ale nezabývá se výrobou a dodávkou technologie pro odečty měřidel. Z tohoto důvodu se pro odečet měřidel používá technologie jiných výrobců. Vzhledem k poměrně dlouhému intervalu při vysílání standardních paketů Wireless M-Bus (300 sekund) je vodoměr předurčen spíše k odečtům pomocí AMR technologie (automatický odečet měřidel), než k odečtům pochůzkovým způsobem (walkby). Náměry z vodoměrů Axioma Qulcosonic W1 lze odečítat pomocí technologie Měřeníonline.cz a to dvěma způsoby. Prvním je standardní technologie pro online odečet měřidel komunikujících pomocí protokolu Wireless M-Bus. Odečet probíhá po 5 minutách a umožňuje podrobnou analytiku spotřeby. Druhý způsob odečtů využívá protokol LoRaWAN. Vzhledem k vyšší energetické náročnosti jsou data pomocí protokolu LoraWAN vysílána v intervalu 8 hodin. Pro zákazníky, kterým tento interval vyhovuje, je tento způsob odečtu ekonomicky velmi efektivním řešením.

 

wireless m bus bbb                lorawan bbb 

 

Základní parametry vodoměrů Axioma Qulcosonic W1, které máme skladem, jsou:

 • - nominální průtok Q3 = 1,6 m3 / hod
 • - minimální měřený průtok vody je 6,4 litru za hodinu (ve skutečnosti vodoměr měří ještě mnohem lépe)
 • - délka vodoměru 110 mm
 • - připojovací šroubení - vnější závit G 3/4
 • - dynamický poměr Q3 / Q1 - R = 250 (lze dodat vodoměry i s R 325 nebo R400, fyzické měření bude stejné, metrologické ověření po 5 a 10 letech bude dražší)
 • - odolnost proti vodě a prachu IP68
 • - životnost baterie 16 let
 • - interval vysílání dat pomocí protokolu wireless m-bus T1 OMS - 300 sekund
 • - interval vysílání dat LoRaWAN - 8 hodin
 • .
 • Technický list (datasheet) EN verze
 • Technický list (datasheet) CZ verze

Počasí Praha

   Radar bouřky

Aktuální čas

Kdo má dnes svátek

Akce dne

 • Měřte ONLINE !!!

  Být Online je moderní. A do budoucna nezbytné. Téměř všichni online nakupujeme, naše děti hrají online hry a my dospělí vystavujeme fotky z dovolené...

 • Kontrolujte vodoměr !!!

  Doporučujeme kontrolovat náměry fakturačních vodoměrů. Nabízíme kontrolní ultrazvukové vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100. Rozdíl Vás může překvapit!

 • Ultra přesný vodoměr

  Kamstrup Multical 21 je moderní měřidlo ultrazvukové konstrukce. Tento vodoměr ve všech ohledech předčí "mokroběžnou" konkurenci.  

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 65 hostů a žádný člen