vstup do mereni objednavka
  
 
   

Indikátory topných nákladů

     Indikátory topných nákladů, které se montují na radiátory, jsou pravděpodobně nejrozšířenějším technickým zařízením určeným pro rozdělení nákladů na vytápění. V dnešní době jde většinou o měřidla se dvěma teploměry. První teploměr je umístěn na vnitřní stěně indikátoru a měří teplotu topného tělesa. Druhý teploměr je umístěn na vnějším plášti indikátoru a měří teplotu vzduchu v místnosti s instalovaným radiátorem. Elektronika indikátoru vyhodnocuje rozdíl mezi naměřenými teplotami vnitřního a vnějšího teploměru a na základě toho generuje tzv. "dílky". Tyto dílky nemají žádný fyzikální rozměr (veličinu), nicméně stejný typ indikátoru tyto dílky generuje stejným způsobem. Z tohoto faktu mimo jiné vyplývá, že v rámci jednoho objektu lze použít pouze jeden typ indikátoru (různé typy se nedají kombinovat).

     Indikátor topných nákladů není z hlediska zákona o metrologii tzv. "stanoveným měřidlem" a proto se na něj nevztahují metrologické předpisy. Indikátor se tedy nemusí měnit v pravidelných intervalech. Výměna indikátorů je tedy závislá pouze na životnosti použitých baterií.

Typy indikátorů

     V současnosti nabízíme několik typů indikátorů topných nákladů. Níže uvádíme aktuálně nejprodávanější typy. V případě Vašeho zájmu Vám rádi vysvětlíme, jaké jsou mezi nimi rozdíly a na základě Vašich požadavků Vám doporučíme pro Vás nejvhodnější typ.

Kaden C-10

Metra Šumperk E-ITN 30.6

Metra Šumperk E-ITN 30

Siemens WHE 552

Siemens WHE 502

Počasí Praha

   Radar bouřky

Aktuální čas

Kdo má dnes svátek

Akce dne

  • Měřte ONLINE !!!

    Být Online je moderní. A do budoucna nezbytné. Téměř všichni online nakupujeme, naše děti hrají online hry a my dospělí vystavujeme fotky z dovolené...

  • Kontrolujte vodoměr !!!

    Doporučujeme kontrolovat náměry fakturačních vodoměrů. Nabízíme kontrolní ultrazvukové vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100. Rozdíl Vás může překvapit!

  • Ultra přesný vodoměr

    Kamstrup Multical 21 je moderní měřidlo ultrazvukové konstrukce. Tento vodoměr ve všech ohledech předčí "mokroběžnou" konkurenci.  

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 22 hostů a žádný člen