vstup do mereni objednavka
  
 
   

Měření spotřeby vody ultrazvukovými měřidly v praxi

     Od roku 2012 montujeme ultrazvuková měřidla - vodoměry a kalorimetry. A jaká je naše zkušenost? Prostě ta nejlepší !!! Na úvod Vás musíme informovat o skutečnosti, že naše zkušenosti dále popsané v tomto článku jsme získali v 99 % na základě montáže ultrazvukových měřidel od dánského výrobce, firmy Kamstrup. U výrobků jiných výrobců nemůžeme výsledky naší analýzy garantovat.

     

Naše zkušenosti z provozu:

 

1. Spolehlivost

     Od roku 2012 jsme namontovali několik desítek tisíc vodoměrů Kamstrup Multical 21, vodoměrů Kamstrup Flow IQ 3100 v různých variantách a kalorimetrů Kamstrup Multical 302 nebo Multical 403. Do dnešního dne (29.11.2020) jsme nemuseli řešit jedinou reklamaci či pozáruční závadu. Mnoho prodaných měřidel (cca 80 %) odečítáme pomocí naší technologie Měřeníonline.cz. Z tohoto titulu máme informace o spolehlivosti měřidel z první ruky.

     Vzhledem k poměrně dlouhé době prodeje jsme na mnoha objektech zajišťovali realizaci metrologického ověření vodoměrů a kalorimetrů. Veškerá ultrazvuková měřidla Kamstrup při zkoušce vždy vyšla bez závad. A to je to nejlepší vysvědčení...

2. Dosah radiové komunikace

     Ultrazvuková měřidla dánské firmy Kamstrup mají velmi dobrý dosah radiové komunikace (Wireless M-Bus C1). V rámci bytových objektů (panelové domy, činžovní domy) lze většinou bez problémů z jednoho místa odečíst měřidla umístěná ve třech až pěti podlažích (dle kontrukce domu a vzdáleností odečtového místa od měřidel). Tyto parametry jsou výsledkem kombinace špičkového radiomodulu s výkonem až 25 mW a velmi dobře navržené antény, osazené uvnitř měřidel.

3. Vliv nečistot obsažených ve vodě na výsledek měření

     Dle našeho zjištění ultrazvukovým měřidlům nevadí voda obsahující drobné částečky (písek, úlomky vodního kamene, rezavé špony atp.). Tyto nečistoty jednoduše projdou průtokovou části ultrazvukového měřidla a nezpůsobí žádné škody. Oproti tomu mechanická měřidla mají s vodou obsahující nečistoty problém. Tento problém se více objevuje u přesnějších měřidel mechanické konstrukce, protože ta jsou díky konstrukci na nečistoty naopak náchylnější. Drobné nečistoty ve vodě často způsobují u mechanických měřidel "zastavení měřidla".

     Ultrazvuková měřidla díky své konstrukci poskytují mnohem vyšší spolehlivost kontinuality měření než měřidla postavená na principu mechanického strojku s pohyblivými součástmi. To je další z důvodů, proč vybrat ultrazvukové měřidlo.

4. Přesnost měření

     Měřením vody a tepla pomocí kalorimetrů se zabýváme již cca 20 let. Na základě našich zkušeností můžeme jen potvrdit, že s přesnějšími měřidly určenými pro bytovou výstavbu jsme se nesetkali. Například ultrazvuková měřidla Flow IQ 3100 používáme na kontrolu vodárenských měřidel. Při prokázání velkého rozdílu mezi náměry kontrolních vodoměrů Kamstrup Flow IQ 3100 a vodárenskými měřidly klasické mechanické konstrukce jsme pro odběratele zajišťovali zkoušky pracovníkem ČMI na místě instalace. A výsledek ??? Vždy se potvrdilo, že vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100 měří přesně (tedy s odchylkou do cca 0,5 %) a vodárenské vodoměry měří klidně i o 40 % více.

     Obrovskou výhodou ultrazvukových vodoměrů a průtokoměrů měřidel tepla či chladu je velmi nízký rozběhový a minimální průtok a také shodnost přesnosti měření ve všech schválených montážních polohách.

 

 

 Aktualizace článku: 2020-11-29

Počasí Praha

   Radar bouřky

Aktuální čas

Kdo má dnes svátek

Akce dne

  • Měřte ONLINE !!!

    Být Online je moderní. A do budoucna nezbytné. Téměř všichni online nakupujeme, naše děti hrají online hry a my dospělí vystavujeme fotky z dovolené...

  • Kontrolujte vodoměr !!!

    Doporučujeme kontrolovat náměry fakturačních vodoměrů. Nabízíme kontrolní ultrazvukové vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100. Rozdíl Vás může překvapit!

  • Ultra přesný vodoměr

    Kamstrup Multical 21 je moderní měřidlo ultrazvukové konstrukce. Tento vodoměr ve všech ohledech předčí "mokroběžnou" konkurenci.  

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 25 hostů a žádný člen